Żaluzje nie odeszły do lamusa. Dlaczego warto je mieć?

drewniany żaluzje

Od kilku lat sporym zainteresowaniem właścicieli mieszkań i domów cieszą się rolety, które nieco wyparły popularne niegdyś żaluzje. Czy i w tym wypadku warto kierować się aktualnymi trendami? Niekoniecznie! Dobrze wykonane i zamontowane żaluzje to świetny sposób na osłonienie wnętrza pomieszczeń przed ostrym światłem słonecznym oraz niepożądanym wzrokiem ciekawskich. Ponadto, producenci rozwiązań tego typu dbają o to, by przygotować szeroki asortyment, który umożliwi wybór produktu odpowiadającego potrzebom klientów – będzie on nie tylko funkcjonalnym, ale również dekoracyjnym elementem mieszkania. Wyjaśniamy, dlaczego zakup żaluzji to dobry pomysł i na co zwrócić uwagę, by móc cieszyć się wspaniałą aranżacją pomieszczeń.

Najważniejsze korzyści płynące z zakupu żaluzji okiennych

Podstawową zaletą żaluzji jest oczywiście ich funkcjonalność, która poza wspomnianą ochroną przed światłem i wzrokiem przechodniów, zapewnia również możliwość regulacji kąta nachylenia lamel. Rozwiązanie tego typu to sposób na ograniczenie lub zwiększenie ilości wpadającego światła. Regulacja odbywa się manualnie przy pomocy tradycyjnego sznureczka lub łańcuszka, natomiast zdarza się również, że nowoczesne żaluzje wyposażone zostają w mechanizm umożliwiający ich zdalne sterowanie przy pomocy pilota lub smartfonu. Chronią nie tylko przed światłem, ale również ciepłem, które szczególnie mocno doskwiera w okresie letnim. Ponadto, mogą być wykorzystane również do oddzielenia przestrzeni garderoby, pomieszczenia gospodarczego, czy też spiżarki, czyli wszędzie tam, gdzie może pojawić się konieczność zasłonięcia przedmiotów codziennego użytku. Żaluzje są estetyczne i ponadczasowe – świetnie sprawdzą się zarówno w mieszkaniach i domach urządzonych w stylu klasycznym, jak i nowoczesnym.

Jakie żaluzje wybrać i na co zwrócić uwagę?

Kolejną zaletą żaluzji jest ich szeroki wybór, który pozwala na dowolność w aranżacji wnętrz. Styl loftowy mieszkania polubi się z modelami wykonanymi z aluminium, do których można dopasować podobne elementy dekoracyjne, tworzące spójną całość. Wnętrza nowoczesne, urządzone w minimalistycznej stylistce wykorzystującej surowce naturalne, pozwalają na montaż żaluzji wykonanych z drewna – stonowana kolorystyka przywodzi na myśl naturę, spokój i harmonię, co polecane jest szczególnie w sypialni lub miejscu pracy.