Żaluzje okienne. Praktyczne rozwiązanie podkreślające charakter wnętrz

Szukasz praktycznych i estetycznych osłon okiennych do Twojego domu? Chcesz zamontować w nich stylowy dodatek pasujący do wnętrz i podkreślający ich charakter? Pomyśl o żaluzjach! Ten typ aranżacji okiennych kojarzył się dawniej z metalowymi, nie zawsze najładniejszymi lamelami stosowanymi głównie w biurach. Nowoczesne żaluzje okienne wyglądają zupełnie inaczej. Wykonane z różnych, często naturalnych materiałów są ozdobą salonów i sypialni. Zbudowane z pasów o niewielkiej szerokości pozwalają na przysłonięcie pomieszczeń oraz wygodną regulację dopływu światła. Za pomocą mechanizmu sterującego lamele można ustawić pod dowolnym kątem. Pozwala to na regulację stopnia jasności nawet w bardzo słoneczny dzień.

Kupisz u nas różne typy żaluzji takie jak:

• żaluzje drewniane,
• żaluzje bambusowe,
• żaluzje aluminiowe.

Wykonamy je dokładnie na wymiar Twojego okna. Dobrze dopasowana przesłona zakryje całą jego powierzchnię i będzie wyglądać estetycznie. Każdy typ wykonujemy z surowców odpornych na odbarwienia i odkształcenia, jakie mogą powstawać podczas ekspozycji na słońce. Bez problemu możesz je zamontować nawet w mocno nasłonecznionym pokoju.

Żaluzje z montażem. Profesjonale dopasowanie do każdego okna

Montujemy żaluzje w różnorodny sposób, tak aby najlepiej dopasować je do charakteru danego pomieszczenia. Możemy przymocować je na skrzydle okna, przytwierdzić do sufitu lub do wnęki okiennej. Zawsze stosujemy stabilne mocowanie, które pozwala na pewne trzymanie całej konstrukcji. W wąskim profilu na górze umieszczamy niezbędną rynnę. Żaluzja obsługiwana jest za pomocą mechanizmu sterowania łańcuszkiem kulkowym służący zarówno do podnoszenia żaluzji jak i regulacji zaciemnienia. Jeśli dodatkowo chcesz ochronić się przed wlatującymi do środka owadami, zamontujemy też dopasowane na wymiar moskitiery.

Jeśli zależy Ci na tym, aby nie naruszyć struktury ramy okiennej, możesz zdecydować się na montaż bezinwazyjny. Musisz liczyć się z tym, że zastosowanie takiego rozwiązania wiąże się z wystającymi i widocznymi elementami mocowania. Natomiast dużym atutem jest solidne wykonanie i brak ingerencji w listwę przyszybową. Montaż bezinwazyjny jest polecany osobom, które wynajmują mieszkanie i nie mogą ingerować w okna. Jak widzisz jesteśmy w stanie zaproponować rozwiązanie w każdej sytuacji, a Ty będziesz mógł korzystać z dobrze zamontowanych i wyregulowanych przesłon.

Praktyczne i łatwe do utrzymania w czystości. Jak dbać o żaluzje?

Żaluzje, podobnie jak inne zamontowane w oknach zasłony, mogą posłużyć przez długi czas, jeśli będą odpowiednio konserwowane. Gdy skontaktujesz się z naszym biurem w Białymstoku, z pewnością doradzimy Ci, jak o nie dbać oraz czym najlepiej je czyścić. Ważne jest, aby nie używać agresywnych środków chemicznych. Najczęściej wystarczy odkurzyć je miękką szmatką lub ściągnąć zabrudzenia mikrofibrą.

Kontaktu z wodą należy szczególnie unikać, gdy zdecydujesz się na żaluzje drewniane lub bambusowe. Pod wpływem wilgoci mogą się bowiem odkształcić. Zanim przystąpisz do porządków zawsze zasłoń lamele, aby nie ciągnąć ich i nie wyrwać poszczególnych elementów. Jeśli zrobisz to delikatnie, z pewnością usuniesz zabrudzenia i jednocześnie nie uszkodzisz swoich żaluzji okiennych. Gdy odpowiednio i nie zadbasz, będą Ci służyć przez lata.