Rolety dzień i noc

Rolety dzień i noc są ciekawą alternatywą dla tradycyjnych, jednolitych przesłon. Zbudowane z naprzemiennych pasów materiału i siatki pozwalają na regulację dopływu światła o różnym natężeniu. Z ich pomocą można uzyskać pełne zaciemnienie lub nadać jedynie półmrok. Do tego prezentują się bardzo estetycznie i elegancko dopełniają wnętrza. Ich uniwersalność sprawia, że klienci chętnie zamawiają je do swoich salonów i sypialni.

Ten rodzaj osłon wykonany jest z dwóch rodzajów materiałów ułożonych naprzemiennie w poziome pasy. Jeden z nich ma dużą przepuszczalność światła, drugi zaś daje mocniejsze zaciemnienie. Dzięki możliwości ich przesuwania można rozjaśnić wnętrze bez konieczności całkowitego zwinięcia materiału, jak jest to w przypadku, chociażby rolet rzymskich.

Funkcjonalność ta jest dużą zaletą dla osób, które chcą zachować intymność w mieszkaniu. Doskonale sprawdzają się w lokalach położonych na parterze budynku lub przy ruchliwej ulicy. Roletami dzień noc można zastąpić tradycyjne firanki, a wnętrza nadal będą przytulne.

Rolety dzień i noc w różnych wariantach

Dużą zaletą rolet typu dzień noc jest to, że są dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej. Różnorodność ta dotyczy zarówno tkanin, jak i kaset. Sprawia to, że pasują one do minimalistycznie urządzonych wnętrz, wystylizowanych w konkretny sposób lub zaaranżowanych bardzo współcześnie. Bez względu na to, jaki styl dominuje w Twoim domu rolety tego typu zawsze będą się w nich prezentować dobrze.

Za dnia rozsunięte rolety dzień i noc pełnią funkcję nowoczesnych przesłon okiennych. Wpuszczają do wnętrza wystarczającą ilość rozproszonego, słonecznego światła. Sprawiają, że okno nie jest zupełnie zasłonięte, a mimo to zapewnione jest poczucie prywatności. Dodatkowo ułatwiają oglądanie telewizji w słoneczny dzień lub regenerującą drzemkę. Ten typ rolet najbardziej docenią osoby, które nie mają ochoty na ciągłe zasłanianie i odsłanianie okien. Ustawiając pasy w optymalnym położeniu, możesz spędzić cały dzień bez konieczności zmiany regulacji wybranego ustawienia.

Rolety nadające wnętrzom przytulny charakter

Przezroczyste pasy materiału nie tylko dobrze doświetlają mieszkania, ale też optycznie je powiększają. Wyglądają bardzo lekko i subtelnie. Nadają się przez to doskonale do salonu, sypialni oraz pokoju dziecięcego. Osłony te nie zbierają dużej ilości kurzu, więc ich codzienna pielęgnacja jest banalnie prosta. Wszelkie zabrudzenia można usunąć przy pomocy gąbki bez potrzeby używania detergentów i szorowania.

Sam sposób montowania rolet nie ingeruje zbyt mocno w okienne ramy lub ściany. Mogą być przytwierdzone do ściany, sufitu bądź umieszczone we wnęce okiennej za pomocą metalowych klipów. Mocują one kasetę do podłoża za pomocą kołków montażowych. Roleta obsługiwana jest z wykorzystaniem samoblokującego mechanizmu sterowanego łańcuszkiem kulkowym lub elektrycznie. Oba sposoby są łatwe w obsłudze i umożliwiają płynną regulację. Opcjonalne warianty przewidują możliwość montażu napinacza łańcuszka, który podnosi poziom bezpieczeństwa, zwłaszcza gdy z rolet korzystają dzieci.

Kontakt

    Kontakt

    Roletimo
    Ul. Hetmańska 40 lok. 1/5 15-727 Białystok