Rolety bambusowe. Styl w zgodzie z naturą

Miłośnicy naturalnych materiałów i stonowanych kolorów we wnętrach szczególnie doceniają rolety bambusowe. Ten wykorzystywany w Azji surowiec ma też coraz częstsze zastosowanie w różnego rodzaju produktach powstających na naszym kontynencie. Jeśli lubisz we wnętrzach orientalny styl, to zamów ten rodzaj dekoracji okiennych. Będą one skutecznie chronić przed promieniami światła, a jednocześnie staną się ozdobą Twojego salonu lub sypialni.

Ich tkana struktura jest na tyle gęsta, że nie prześwituje zbyt mocno, ale też nie jest tak jednolita, jak w przypadku materiałowych rolet wewnętrznych. Połączone z sobą cienkie listewki tworzą w pomieszczeniach unikalną grę świateł, co zdecydowanie tworzy klimat.

Szczypta orientu w Twoim domu

Rolety bambusowe są idealnym dopełnieniem wnętrz utrzymanych w egzotycznym, rustykalnym czy orientalnym klimacie. Naturalny materiał, z którego je wykonano utrzymany jest w ciepłych odcieniach ziemi. Doskonale komponuje się ze stylem skandynawskim czy loftowym, wprowadzając do wnętrz kontrastujący z całością aranżacji akcent. Z pewnością stworzą zgrany zespół z bogatą roślinnością i drewnianym parkietem. Ciekawym rozwiązaniem jest także umieszczenie ich w ogrodzie, na balkonie czy też altance, gdzie wykreują klimatyczną strefę relaksu.