Na co zwrócić uwagę wybierając pergolę na taras?

pergola

Przydomowa pergola wpływa na poprawę estetyki najbliższego otoczenia domu, ale to nie wszystko – daje ona schronienie przed słońcem, deszczem i wiatrem, stwarza przestrzeń, w której chętnie odpoczywają domownicy i ich goście. Jest niezwykle funkcjonalna i efektowna, przez co sprawdzi się jako element dekoracyjny zarówno w zabudowie tradycyjnej, jak i nowoczesnej. Będzie ona świetnym wyborem jeżeli szukasz ciekawego, a jednocześnie prostego sposobu na zagospodarowanie przestrzeni swojego tarasu.

Pergola na taras – o czym pamiętać?

Przy zakupie pergoli na taras warto pamiętać o tym, by wybierać modele pasujące do ogólnej estetyki budynku – istotny jest dobór współgrających kolorów i materiałów wykorzystanych do stworzenia konstrukcji. Popularnością cieszą się pergole tarasowe wykonane z drewna lub metalu. Pierwszy rodzaj idealnie sprawdzi się w przypadku budownictwa tradycyjnego, gdyż doskonale komponuje się z drewnianą więźbą dachową i deskami tarasowymi. Konstrukcja z aluminium polecana jest w zestawieniu z architekturą nowoczesną. Warto zwrócić uwagę na to, czy wybrany model oferuje możliwość zamontowania moskitiery lub dodatkowej osłony przed słońcem.

Dlaczego warto zdecydować się na pergolę?

Wiele osób rozważających zakup pergoli, zastanawia się nad funkcjonalnością tego rozwiązania. Omawiając jej zalety nie można pominąć faktu, iż jest to doskonały sposób na osłonięcie mebli tarasowych przed szkodliwym działaniem deszczu i promieniowania słonecznego, przez co posłużą one zdecydowanie dłużej. Dzięki pergoli tarasowej możesz wypoczywać na swoim tarasie niezależnie od pogody. Rzucany przez nią cień pozwoli obniżyć temperaturę w pomieszczeniach, a zadaszenie sprawdzi się jako konstrukcja, do której możesz zamontować moskitierę chroniącą przed uporczywymi owadami.