Jak powstrzymać owady przed dostawaniem się do mieszkania?

moskitiera

Wraz ze słońcem i wyższą temperaturą w sezonie wiosenno-letnim pojawiają się również insekty. Są uciążliwe, kąsają i przenoszą różnego rodzaju choroby. Co zrobić, aby zabezpieczyć swoje mieszkanie przed ich nieproszonymi wizytami? Dowiesz się tego, czytając ten artykuł.

Skuteczna ochrona przed owadami – moskitiera

Bardzo skuteczną, mechaniczną barierą chroniącą domy i mieszkania przed różnymi owadami takimi jak muchy czy komary są moskitiery. Są to specjalne, drobne, gęsto zaplecione siatki, które stanowią barierę mechaniczną i w ten sposób chronią dom lub mieszkanie przed dostawaniem się do niego różnych insektów. Nazwa pochodzi od słowa „mosquito”, które dosłownie oznacza komara. Wykonuje się je z materiałów, takich jak bawełna, aluminium, nylon, poliester, włókno węglowe lub polietylen. W naszym kraju moskitiera to dodatek sezonowy kojarzący się głównie z okresem wiosenno-letnim, gdy owady skutecznie dokuczają nam zarówno w dzień, jak i w nocy, ale są kraje, w których używa się ich codziennie i przez cały rok.

Jakie rodzaje moskitier wyróżniamy?

Na rynku istnieje wiele różnego rodzaju moskitier dopasowanych do różnych potrzeb klientów. Wśród nich można wyróżnić:

    • Moskitiery drzwiowe do zamontowania zarówno w ramie, jak i w ościeżnicy.
    • Moskitiery do drzwi balkonowych, które umożliwiają swobodne wychodzenie na zewnątrz dzięki możliwości ich przesuwania.
    • Moskitiery zsuwane w harmonijkę, które składają się i chowają w profilu bocznym, nie zajmując cennego miejsca, szczególnie w małych mieszkaniach.
    • Moskitiery ramkowe, czyli siatki w ramie, które można założyć bez wiercenia i zdjąć np. na zimę.
    • Moskitiery do okien dachowych, które zostały stworzone, aby doskonale trzymać się okien w dachu i gwarantować niezawodną ochronę.