Dlaczego warto zdecydować się na pergolę z odkrytym dachem?

pergola

Pergola jest elementem ogródka, który odgrywa rolę zarówno estetyczną, jak i funkcjonalną. W okresie letnim jest ona świetnym miejscem do spędzania wolnego czasu, spożywania posiłków, czy nawet organizowania imprez. Konstrukcja pergoli powinna nawiązywać do stylu pasującego do otoczenia domu i jego architektury. Do jej głównych zadań będzie na należeć ochrona przed warunkami atmosferycznymi takimi jak słońce czy wiatr. Dzięki możliwości zamontowania zasłon bocznych zapewnia ona prywatność i doskonałe możliwości aranżacji.

Pergola bez zadaszenia – jakie jest jej zastosowanie?

Pergola bez zadaszenia jest bardzo popularnym rozwiązaniem, które umożliwia realizacje bardzo oryginalnych i niezwykle praktycznych pomysłów. Najczęściej konstrukcje te wykorzystywane są do hodowli różnego rodzaju roślin. Osoby zwracające uwagę na walory estetyczne konstrukcji powinny zdecydować się na rośliny ozdobne takie jak powojnik czy wiciokrzew. Jeżeli mowa o praktycznych rozwiązaniach – pergola może być miejscem uprawy malin, winogron oraz pomidorów. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest zasadzenie w jej pobliżu komarzycy, która będzie odstraszać natrętne owady w sezonie letnim. Warto pamiętać o dostosowaniu wielkości rośliny do maksymalnego odciążenia konstrukcji.

Pergola z odkrytym dachem – jakie ma zalety?

Ze względu na bardzo duży wybór materiałów oraz elementów ozdobnych, pergola może być dostosowana praktycznie do każdego stylu zabudowy oraz architektury ogrodu. Dzięki solidnej konstrukcji nie musi być ona chowana na sezon zimowy, a jej konserwacja ogranicza się do zwykłej impregnacji lub malowania. Jest to element zdecydowanie bardziej opłacalny aniżeli zwykła markiza, a wszystko to ze względu na swoją wyjątkową wytrzymałość i uniwersalność zastosowań.