5 zalet posiadania pergoli w ogrodzie

pergola

Letnie, gorące dni za chwilę zagoszczą w naszym kalendarzu na dłużej. Większość z nas kocha słońce, ale jednocześnie jego nadmiar może zaszkodzić. Pergola w ogrodzie da nam schronienie i sprawi, że nasze miejsce odpoczynku będzie stylowe. Istnieją dwa rodzaje tej konstrukcji: wolnostojąca lub przyścienna. Wybór warto uzależnić od dostępnego w ogrodzie miejsca i własnej wizji artystycznej.  

Dlaczego pergola ogrodowa to najlepszy wybór?

W ogrodzie warto zadbać o miejsce, które będzie umożliwiało komfortowy wypoczynek. Jakie są największe zalety posiadania pergoli ogrodowej?

  1. Dzięki pergoli ogrodowej przyściennej można przedłużyć dom o nowe pomieszczenie. W salonie często jesteśmy narażeni na hałas, dlatego pergola świetnie sprawdzi się jako spokojny zamiennik. Odpowiednie umeblowanie pozwoli jej spełniać funkcję cichego zakątka do odpoczynku lub wykonywania pracy zdalnej. 
  2. Pergola ogrodowa chroni przed każdą pogodą. Zamontowane systemy przeciwsłoneczne i przeciwdeszczowe pozwalają korzystać z natury każdego dnia. Instalacja konstrukcji nad tarasem daje nam pewność, że deszcz nie zaskoczy nas pomiędzy nią a domem. Pergola jest zatem idealnym miejscem do organizowania plenerowych imprez.
  3. Wybór pergoli ogrodowej aluminiowej to opcja, która pozwoli nam cieszyć się ogrodem również w chłodniejsze pory roku. Jest to wyjątkowa możliwość, jakiej nie uzyska się przy pomocy innych ogrodowych budowli, np. altan. Dzięki odpowiedniej szklanej zabudowie można stworzyć zimowy ogród i podziwiać uroki najzimniejszej pory roku w komfortowych, ciepłych warunkach.
  4. Pergole to konstrukcje bardzo łatwe i szybkie w montażu. Są przygotowywane wcześniej, a ich instalacja to po prostu zespolenie ze sobą wszystkich elementów oraz umiejscowienie systemu w odpowiednim miejscu. Efektem można cieszyć się już tego samego dnia. 
  5. Aluminiowe pergole to trwałe i solidne budowle pomimo niskiej ceny. Długą żywotność zawdzięczają automatyce pogodowej oraz zamontowanym systemom, które odprowadzają wodę. Samo aluminium jest odporne na korozję, a przy tym ekologiczne.

Pergole ogrodowe to nie tylko praktyczny wybór, który posłuży nam na lata, ale i piękna ozdoba poprawiająca estetykę domu i ogrodu. Zwłaszcza gdy w belkach poprzecznych zastosuje się oświetlenie LED (świetnie komponujące się z nowoczesną architekturą). Instalacja pergoli to utworzenie własnego przydomowego ogródka, który można użytkować przez cały rok. Warto skorzystać z takiej możliwości!